چرا نیاز به کلاس خصوصی هر روز بیشتر میشود؟

در بسیاری از موارد دانش آموزان و دانشجویان به دلیل تدریس نامناسب در ترم حاضر و یا ترمهای قبلی در دروسشان اشکالات اساسی ای دارند.

ممکن است کلاس درس مدرسه یا دانشگاه بسیار شلوغ بوده باشد و کیفیت مطالب ارائه شده به گونه ای بوده باشد که دانش آموز یا دانشجو استفاده زیادی از آن نکرده باشد.

شاید در ترمهای قبل یکی از مدرسین ریاضی عکس العملی داشته است و یا به گونه ای تدریس کرده است که باعث شده دانش آموز یا دانشجو به صورت کلی نسبت به این درس بی علاقه شده باشد.

ممکن است در کنار این موارد خود شخص هم تنبلی کرده باشد و در نتیجه در درس ریاضی افتاده باشد. به هر حال همه ی این موارد با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی قابل جبران است.

کلاس درس

بر خلاف ذهنیت غالبی که وجود دارد، کلاسهای تدریس خصوصی فقط مختص دانش آموزان و دانشجویان تنبل یا ضعیف نیست.

هر شخصی در هر سطح تحصیلی و با هر وضعیت تحصیلی می تواند از کلاسهای تدریس خصوصی برای یادگیری بهتر و سریعتر دروس استفاده نماید.

برای اموزش عمقی تر و مفهومی تر دروسی مانند ریاضی و فیزیک و یادگیری بهتر و پایه ای تر زبان انگلیسی، عربی و آمادگی برای امتحانات و کنکور و المپیاد و … می توان از کلاسهای تدریس خصوصی استفاده کرد.

حتی اگر قصد خروج از کشور دارید!

اگر قصد دارید به خارج از کشور سفر کنید و می خواهید برای کار و تجارت و یا اقامت موقت و دائم سفر خارج از کشور داشته باشید، برای آموزش مکالمه زبان در زمان کوتاه می توانید از کلاسهای تدریس خصوصی استفاده نمائید.


شرایط کرونایی و کلاس های خصوصی

متاسفانه تو شرایط کرونایی اینروز ها دیگه کلاس های حصوری برگزار نمیشوند؛ در حقیقت کرونا به نحوی زندگی همه مارا تغییر داده است که طبق گفته ی کارشناسان، زندگی بشر حتی بعد از تمام شدن بهران پاندمیک کرونا هیچگاه به حالت عادی خودش باز نخواهد گشت.

در این شرایط که فعلا پاندمیک کرونا حتی به پایان هم نرسیده است، استفاده از کلاس ها و معلم های خصوصی برای کسانی که توانایی مالی اش را دارند منطقی ترین راه حل است.

البته ناگفته نماند که حتی قبل از دوران پاندمیک کرونا هم بسیاری از دانش‌آموزان برتر مدارس و کنکور از کلاس خصوصی استفاده میکرده اند! حتی اگر کتمانش کنند.
دلیلش بسیار واضح است؛ اما در پایان این مطلب نیز به آنها خواهیم پرداخت.

با شرایط فعلی و بر اساس نظر سنجی ها و آمار ها تقریبا تمام رقبای شما در مسیر تحصیلی‌تان با کلاس های خصوصی حضوری درس هایشان را پیش میبرند.

اما اگر در شهرستان ها حضور دارید و توانایی دسترسی حضوری به ناب ترین و درجه یک ترین اساتید تهران را ندارید، خبر خوبی برایتان داریم!

یکی از خوبی های کرونا این بود که باعث شد کلاس های آنلاین و مجازی جایگاه خودشون رو پیدا کنند و اساتید برتر هم به استفاده از این کلاس ها روی بیاورند.
پس شما میتوانید از این شرایطی که به وجود آمده بهترین استفاده رو ببرید و از کلاس های خصوصی آنلاینی که اساتید برتر برگزار میکنند استفاده کنید.

با توجه به اینکه این کلاس ها غیرحضوری و آنلاین هستند، هزینه ی آنها هم طبیعتا کمتر از حالت حضوری خواهد بود.

مشکلی که وجود دارد دسترسی به این اساتید و وقت گرفتن از آنهاست؛آکادمی کاریزما با توجه به ارتباطات و روابطی که با اساتید مختلف دارد این مشکل را برای دانش آموزانش حل کرده است!

شما هم به دانش آموزان برتر زیر نظر مرجع مشاوره کاریزما بپیوندید!

راهنمای جامع انتخاب معلم خصوصی مناسب

خانواده ها و دانش آموزانی که به ما برای تالیف استراتژی تحصیلی مراجعه میکنند سوالات بسیار زیادی در ذهن دارند که با توجه به ضعف سیستم آموزشی کشور، پاسخ قانع کننده ای برای سوال هایشان پیدا نکرده اند.

برخی سوالات بسیار شخصی است اما اکثر سوالات در تمام مراجعه کننده ها مشترک است!

” برای فرزندمان معلم خصوصی بگیریم یا نه؟ “
” چه زمانی مناسب ترین زمان برای استفاده از کلاس های خصوصی است؟ “
” چطور بهترین معلم را از بین شمار زیاد اساتید کنکوری و غیر کنکوری تشخیص بدهیم؟ “
” هزینه ی کلاس ها به چه صورت خواهد بود؟ “
و …..

این شد که تصمیم گرفتیم در یک مقاله ی جامع، سوال های مهم و مشترک بین تمام دانش آموزان و اولیا را جمع آوری کرده و به آنها پاسخ بدهیم.

شما همیشه میتونید سوالات خودتون را با مشاوران ما در میان بگذارید؛ کافیست با ما تماس بگیرید.

ویژگی های یک معلم خصوصی حرفه ای

شخصی که به عنوان معلم خصوصی خودتون انتخاب میکنید طبیعتا باید این مسیر رو خودش طی کرده باشه تا بتونه مسائلی که آموزش میده رو در کاربردی ترین شکل ممکن به شما منتقل کنه.

یک معلم خصوصی کارکشته و حرفه ای حتما باید یک طرح درس مناسب برای تدریس داشته باشه؛
یعنی اینکه بدونه که شما با چه ترتیبی و با چه پیش نیاز هایی باید یک درس رو یاد بگیرید تا بهترین نتیجه رو بگیرید.

معلم خصوصی ای که انتخاب میکنید حتما باید جزوه ی جواب پس داده ای در اختیار داشته باشه و اون رو در ابتدای جلسات در اختیار شما قرار بده؛
اینکه ایشون مطالب رو در لحظه پردازش کنه و به شما تدریس کنه میتونه مشکلات زیادی رو به وجود بیاره.
از جمله اینکه ممکنه در لحظه یکسری از مباحث مهم رو فراموش کرده باشه و به همین سادگی اون مبحث هیچوقت برای شما درست بسته نشه و بخوبی نتونید سوال هایی که طرح میشه رو پاسخ بدید.

جزوه ای که ایشون ارائه میده باید هم سوالات تشریحی رو پوشش بده تا شما بتونید تو امتحانات مدرسه و امتحانات پایان ترم و نهایی به خوبی عمل کنید و نمرات مستمر شما کاهش پیدا نکنه؛
علاوه بر این باید سوالات تستی رو هم به خوبی پوشش بده و نکات و تکنیک های تستی رو هم آموزش داده باشه تا شما هم در آزمون های آزمایشی به خوبی عمل کنید و هم در نهایت در کنکور.

شما باید در همون ابتدا نقاط ضعفتون رو با ایشون به اشتراک بگذارید و ببینید که ایشون میتونه در اون مباحث شمارو به خوبی تعلیم بده یا خیر!

معلم خصوصی حرفه ای و کاربلد میدونه که در هر دوره چه منابع درسی ای مناسب هستند و بر اساس همون منابعی که در ابتدا تعیین کرده پیش بره تا باعث سردرگمی شما نشه؛

ایرادی که در بسیاری از اساتید حتی بعضا اساتید مطرح سطح کشور دیده میشود این است که در زمینه ی منابع درسی خودشان را به‌روز نمیکنند! به این صورت که “چون در سالهای گذشته شاگردانشان با فلان کتاب کمک آموزشی یا منبع درسی نتایج خوبی گرفته اند، حتما امسال هم خواهند گرفت!”
این یک نقطه ضعف بزرگ است زیرا همانطور که همه ی ما میدانیم منابع کنکور هرساله تغییر میکند؛ یکسری مباحث و سرفصل ها به کل حذف میشود و بودجه بندی ها نیز تغییر میکنند.
پس منابعی که سال گذشته جواب داده است لزوما امسال نیز نتیجه بخش نخواهد بود!

معلم مورد نظر باید علاوه بر جزوه ی قوی و قابل اتکا، یک پکیج تست بسیار حرفه ای نیز به شما معرفی کند تا بعد از تدریس مطالب هر مبحث، بتوانید تست های استاندارد و در سطح آزمون سراسری را در اختیار داشته باشید و آنها را حل کنید.

در نهایت مهم ترین گزینه این است که خود شخص دانش آموز با آن استاد از نظر اخلاقی کنار بیاید! هنگامی که صحبت به کلاس خصوصی میرسد، استاد و دانش آموز رابطه ی بسیار نزدیکی را باهم خواهند داشت.

اگه شما با اخلاق یک معلم کنار نیایید و نتوانید با اون ارتبطا برقرار کنید، قطعا نتیجه ی مطلوبی از کلاس های ایشان نخواهید گرفت.

البته به شما حق میدیم که در تشخیص این موارد دچار سردرگمی بشید؛ به همین دلیله که شما باید برای انتخاب معلم خصوصی تان در هر درس، با مشاور و استراتژیست درسیتون مشورت کنید.

چه زمانی باید معلم خصوصی گرفت؟

پاسخ این سوال به عوامل و شرایط بسیاری بستگی دارد:

در چه مدرسه ای مطالعه میکنید:
اگه سطح مدرسه ای که در آن تحصیل میکنید نسبتا بالاست، شما میتوانید حتی قبل از شروع سال برای جلو افتادن از رقباتون از کلاس های خصوصی استفاده کنید؛

خیلی از شاگردان برتر قبل از شروع سال تحصیلی و در تابستان درس های سال بعدشون رو با معلم های خصوصی مطالعه میکنند تا در طول سال صرفا به مرور دوباره و تقویت مطالب بپردازند.

• در چه سطحی هستید:
سطح تحصیلی شما رو مشاور و استراتژیست تحصیلیتون به خوبی میتونه تشخیص بده؛ چون شما در هر سطحی باشید ممکنه نیاز به نوع متفاوتی از کلاس های خصوصی داشته باشید.

بطور مثال اگه شما سالهای قبل مطالعه نکرده اید، قطعا باید در یکی دو سال منتهی به کنکور از معلم های خصوصی استفاده کنید تا مباحث پایه رو برای شما تدریس کنند.
در غیر این صورت شما مطالب جدید را نیز نخواهید آموخت زیرا بسیار از مباحث مطرح شده در سالهای گذشته در کتب درسی، در حقیقت پیش نیاز یکدیگر و دروس سالهای بعد هستند.

ممکن است در طول سال تحصیلی مطالعه نکرده باشید و برای اینکه عملکرد خوبی در امتحانات پایان ترم داشته باشید نیاز به معلم خصوصی داشته باشید.

تشخیص اینکه در هر شرایطی هر دانش آموز باید از چه نوع کلاسی استفاده کند یکی از بزرگترین چالش های خود دانش آموزان و والدین آنهاست؛ مرجع آموزشی و مشاوره ی کاریزما شما رو در این مسیر راهنمایی میکنه.

هزینه ی کلاس های خصوصی

هزینه ی کلاس های خصوصی برعکس کلاس های گروهی و جامع بصورت جلسه ای محاسبه میشه.

هزینه ی کلاس های خصوصی بسیار متفاوت هستش و به عوامل و فاکتور های زیادی مربوط میشه؛

ما در ادامه این عوامل و فاکتور هارو برای شما جمع بندی کرده ایم:

نحوه ی برگزاری کلاس: اگر کلاس بصورت حضوری برگزار شود طبیعتا هزینه ی بالاتری نسبت به کلاس های آنلاین خواهد داشت؛ اما نکته ی جالب اینجاست که اگر در انتخاب استاد خود درست عمل کرده باشید، میزان بازدهی شما در کلاس آنلاین به هیچ وجه پایین نخواهد آمد!

یکی از هنر های یک معلم خصوصی خوب، بخصوص در شرایط پاندمیک کرونا، این است که چطور یک کلاس آنلاین را به بهترین شکل برگزار کند.

مباحثی که تدریس میشوند: اگر برای دروس عمومی و پایه و همینطور مباحث پایه دروس اختصاصی از معلم خصوصی استفاده کنید، قطعا هزینه ی کمتری را خواهید پرداخت.
اما اگر پای مباحث تخصصی و دروس اختصاصی در میان باشد، هزینه ی هر جلسه اساتید دروس تخصصی مقداری بالاتر از اساتید دروس عمومی خواهد بود.

زمان: وقتی شما در زمان امتحانات پایان ترم و یا ماه های نزدیک به کنکور اقدام به استفاده از معلم خصوصی کنید، به دلیل پر بودن تایم اساتید، قیمت هر جلسه نیز بالاتر خواهد رفت.

سطح استاد: سطح و میزان معروفیت یک استاد تاثیر زیادی در هزینه ی هر جلسه کلاس خصوصی دارد؛ در ادامه بازه ی قیمت ها را بطور کلی برایتان خواهیم نوشت.

بازه ی قیمت ها:
رنج و بازه ی قیمت هزینه های کلاس خصوصی را نمیتوان بصورت دقیق اعلام کرد زیرا همانطور که بالاتر خواندید به عوامل زیادی بستگی دارد؛ اما به طور کلی میتوان گفت:

کلاس های خصوصی حضوری: (دستمزد هر جلسه)

  • معلم های معمولی = تقریبا از ۱۵۰ هزار تومان تا ۶۰۰ هزار تومان
  • اساتید سطح بالا = از ۶۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان متغیر

کلاس های خصوصی آنلاین: (دستمزد هر جلسه)

هزینه ی کلاس های آنلاین معمولا ۱۰ الی ۲۰ درصد پایین تر از کلاس های حضوری است.
(اساتید مختلف کلاس های آنلاینشان را با قیمت های مختلف برگزار میکنند؛ پس این درصد ها نسبی است)

دسترسی به اساتید مختلف برای افراد عادی ممکن است سخت باشد؛ و همینطور هزینه های سنگین هرکدام از این اساتید برای بسیاری از افراد قابل پرداخت نخواهد بود؛
آکادمی کاریزما با توجه به ارتباطات نزدیکی که با اساتید برتر تهران دارد، میتواند بسته ی تحصیلی متناسب با سطح درسی و مالی شما را برای شما طراحی کند.

امتحانات مدرسه یا کنکور؟

اگر در دروس تدریس شده در طول سال مشکل دارید و برای امتحانات پایان هر ترم نیاز به کلاس خصوصی پیدا کرده اید، پیشنهاد ما این است که با همان معلم خودتان صحبت کرده و تایم کلاس خصوصی از ایشان بگیرید؛
اما اگر احساس میکنید به هر دلیلی کلاس خصوصی های معلم خودتان به شما کمکی نخواهد کرد، میتوانید از سایر اساتید استفاده کنید.

اما برای کنکور قضیه فرق میکند؛ برای انتخاب معلم خصوصی ای که مباحث کنکور را با شما کار کند باید هوشیار باشید و معلم خود را به درستی انتخاب کنید.
بحث سر آینده ی شماست؛ باید به دقت انتخاب کنید…

با استفاده از بسته های آموزشی کاریزما، شما علاوه بر پرداخت هزینه ی کمتر برای اساتید و بهره مندی از تخفیف های ویژه، در مسیر تحصیلتان راهنمایی خواهید شد.
با ما تماس گرفته و پس از یک جلسه مشاوره ی رایگان، در تست های تخصصی روانشناسی ما شرکت کرده و در نهایت به جمع دانش آموزان VIP کاریزما بپیوندید.

خدمات ویژه‌ی کاریزما

ما در کاریزما خدمات آموزشی و مشاوره ای متنوعی ارایه میکنیم؛

اما قبل ازینکه از خودمان حرف بزنیم، بگذارید از نیاز های شما صحبت کنیم!

اما چرا نیاز به مشاور و استراتژیست تحصیلی دارید؟

بهتره که روند کلاس های خصوصیتون رو تحت نظر یک مشاور پیش ببرید تا هم در انتخاب معلم هاتون و هم در تنظیم برنامه کلاس ها و روند موفقیتتون با توجه به تجربه و اشرافی که به درس ها و نیاز شما داره شمارو در مسیر تحصیلیتون راهنمایی کنه.

حضور مشاور =  رابط بین پدر مادر و دانش آموز

اگر در مقطعی ،با توجه به نیاز ها و نقاط ضعف دانش آموز، قرار باشد در روند تدریس معلم ها تغییری ایجاد شود به طبع مشاور به دلیل آگاهی ای که نسبت به مسائل درسی و همینطور خلقیات و ویژگی های دانش آموز دارد، این موضوع را به خوبی مدیریت کرده و در صورت نیاز با استراتژیست تحصیلی همفکری کرده و در نهایت به اطلاع پدر و مادر های عزیز برساند.

اگر والدین بخواهند در هر زمانی از روند تحصیلی و پیشرفت درسی دانش آموزشان مطلع شوند؛ دیگر نیاز نیست که یک به یک با تک تک اساتید دانش آموز صحبت کنند!
مشاور دانش آموز در کاریزما با توجه به ارتباطی که با تمام اساتید دانش آموز دارد، گزارش کامل و جامع پیشرفت و روند تحصیل دانش آموز را به والدین گرامی تقدیم خواهد کرد.

اگر قصد دارید تا از یکی از اساتید یا حتی چند نفر از آنها انتقادی کنید، با توجه به برنامه ی فشرده ی اساتید، شاید دسترسی به آنها امری مشکل و وقت گیر باشد؛ چه بسا که بسیاری از اساتید دوست ندارند تا مستقیما توسط والدین مورد انتقاد قرار گرفته و صلاحدیدشان زیر سوال برود.
پس این کار را به مشاورین VIP کاریزما بسپارید؛ ما تجربه ی کافی و روابط کافی را در اختیار داریم تا آن استاد را مورد بازخواست قرار داده، انتقاد های شمارا پیگیری کرده و نتایج را به اطلاع والدین گرامی برسانیم.

گفتیم که خدمات متنوع و پکیج ها و بسته های متفاوتی در مرجع آموزشی کاریزما ارائه میشود؛…

اما اصلی ترین و متمایز ترین آنها “بسته ی مشاوره ای، تحصیلی و استراتژی درسی VIP” است

اعضای VIP آکادمی کاریزما

ما در کاریزما علاوه بر مشاوره های تخصصی و برگزاری کلاس های آموزشی برای دانش آموزان، شرایط ویژه ای را نیز برای برخی از دانش آموزانمان در نظر گرفته ایم.

عضو VIP کاریزما از چه خدماتی برخوردار میشود؟

این عضویت مناسب والدین و دانش آموزانی است که نمیخواهند درگیر فرایند های پیچیده ی انتخاب معلم خصوصی، برنامه ریزی های مقطعی، و سردرگمی تشخصی انتخاب درست و غلط در مسیر سالهای منتهی به کنکور باشند.

ما در آکادمی کاریزما تمامی این موارد را با توجه به تجربه ی چندین و چند ساله ای که در بحث مشاوره و آموزش و تتظیم استراتژی های درسی و برنامه های مطالعاتی داشته ایم، این مسئولیت را بر عهده گرفته و صفر تا صد مسیر دانش آموز از هر مقطعی که باشد را تا زمان کنکور برایش برنامه ریزی خواهیم کرد.

یک عضو VIP کاریزما از پکیج جامع مشاوره ای ما برخوردار میشود و در حقیقت ۲۴ ساعت روز از یک منتور و مربی شخصی برخوردار خواهد بود که قدم به قدم اورا راهنمایی خواهد کرد.

ما برایتان استراتژی تحصیلی تنظیم میکنیم!
با توجه به سطح درسی، اخلاقیات و توانایی مطالعه ی هرشخص، ما برای ایشان اساتیدی را مشخص میکنیم تا کلاس های خصوصی تان را با آنها بگذرانید تا مطمئن شویم بهترین نتیجه ی ممکن را خواهید گرفت.

در این حالت که ما به آن کوچینگ و منتورینگ صفر تا صد میگوییم، فرد در ارتباطی ۲۴ ساعته و کامل با مشاور مخصوص خود خواهد بود.

نیاز سنجی و اشکال سنجی شما در مباحث مطالعاتی‌تان یکی از پایه ترین فاکتور ها برای تنظیم استراتژی مطالعاتی و تحصیلی شما در هر بازه ی زمانی است.

به این شکل که اگر مشاور شما متوجه این مورد شود که شما بطور مثال ” در کل درس ریاضی مشکلی ندارید و صرفا مبحث توابع را متوجه نمیشوید، ما نخواهیم گذاشت که شما یک سال کامل را با معلم خصوصی ریاضیات صرف کنید در حالی که شما فقط نیاز به چند جلسه تخصصی آموزش توابع دارید! “

این وظیفه ی مشاور شما در مرجع آموزشی کاریزماست که با استراتژیست درسی شما در ارتباط باشد و در نتیجه پس از اشکال یابی، با معلم شما تماس گرفته و پس از همفکری با ایشان، به بهترین شکل نقاط ضعف شما را در هر درس و هر مبحث برطرف کند.

اگر والدین بخوان از روند درسی دانش آموزشون با خبر بشن و یا انتقادی از معلم بکنند به دلیل اینکه بسیاری از اساتید تایم بسیار فشرده و شلوغی دارند در طول روز شاید برای پدر و مادر ممکن نباشد تا یک به یک با اساتید فرزندشان روند ایشان را پیگیری کنند؛

حتی برخی از اساتید دوست ندارند تا مورد انتقاد والدین قرار بگیرند و یا در صلاحدیدشان در تدریس شکی صورت بگیرد.
به طبع یک مشاور بهتر میتواند اینطور مسایل را باتوجه به تخصصی که دارد پیگیری کند و نتیجه را به اطلاع والدین برساند.

اگر از دانش آموزان فعلی کاریزما هستید و قصد ورود به بخش VIP کاریزما را دارید، از مشاورتان در مرجع آموزشی کاریزما اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.

کسانی که تا کنون عضوی از خانواده کاریزما نبوده اند:

اگر تا کنون عضوی از خانواده ی کاریزما نبوده اید و قصد دارید تا به عضو VIP کاریزما تبدیل شوید، روند کار کمی متفاوت خواهد بود!

  1. شما ابتدا پس از تماس با مشاورین ما، علاوه بر یک جلسه ی رایگان مشاوره تخصصی، راهنمایی های لازم برای شرکت در تست های شخصیت شناسی و هوش های چندگانه را دریافت خواهید کرد.
  2. آزمون شخصیت شناسی و هوش های چندگانه در سایت خود آکادمی کاریزما از شما گرفته میشود.
  3. پس از شرکت در آزمون ها، مشاورین ما با شما تماس گرفته و آزمون شما را برای خودتان و والدینتان تحلیل خواهند کرد.

شرط ورود به اعضای ویژه ی کاریزما، کسب حداقل امتیاز های لازم در تست های “شخصیت شناسی” و “هوش های چندگانه” کاریزما میباشد.

اگر نتایج آزمون های شما به تایید استراتژیست آموزشی رسید، شما میتوانید جهت بهره مندی از این امکان با واحد ثبت نام تماس بگیرید.

اگر نتایج کسب شده توسط شما در آزمون ها کمتر از حد نصاب باشد، شما کماکان خواهید توانست از خدمات عادی آکادمی کاریزما بهره مند شوید؛ پس از این بابت اصلا نگران نباشید.

در ادامه انواع کلاس های خصوصی را با هم بررسی خواهیم کرد.

انواع کلاس های خصوصی:

کلاس های خصوصی انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز شما و صلاحدید مشاور و استراتژیست درسی‌تان میتوانید از هر کدام از آنها استفاده کنید.
در ادامه لیست انواع کلاس های خصوصی را نوشته و هرکدام را باهم بررسی خواهیم کرد.

کلاس خصوصی اصلی:

کلاس خصوصی هایی که برای تدریس صفر تا صد مباحث حال چه برای کنکور و چه برای امتحانات پایان ترم برگزار میشوند.
این نوع از کلاس خصوصی متداول ترین نوع کلاس های خصوصی است.

کلاس خصوصی های جمع بندی:

کلاس هارو رفتین درسارو خوندین حالا تو خود عید یا بعد عید مباحثو میخواین حمع بندی کنین و نیاز دارین یکی باهاتون خصوصی کار کنه و نکات و تست های خاص تر رو باهاتون کار کنه و جمع بندی کنی

کلاس خصوصی نکته و تست:

اون طرف عید معمولا به صورت نکته و تسته / درسو شما یاد گرفتین؛ نیاز دارین یه معلم خفن بیاد نکته تستارو بهتون بگه. نکات خاص کنکور/ روش ها وو حل سوال ها

کلاس خصوصی رفع اشکال:

مشکل برا طرف پیش اومده خدش ایرادارو انتخاب کرده و مشخصه که چه مباحثی قراره رفع اشکال بشه
پیشنهاد اینه که استاد گرون انتخاب نکنید برای این جون همه بلدن سوالات رو حل کن

اقدامات قبل/حین/بعد از یک جلسه کلاس خصوصی چیه:
قبل: حتما یک پیشخوانی از درس کرده باشه – تکالیفی که استاد داده رو مرور کرده باشه – کار کنه رو مباحث جلسه ی قبل
روزی که کلاس خصوصی دارید قبلش زیاد کلاس نذارید که خسته شده باشید.

بهتره یک پیش خوانی اجمالی از مباحثی که استاد قرار است از جوزه اش در آن جلسه تدریس کند قبل از کلاس داشته باشید

حین کلاس خصوصی: هرجای به هر دلیلی هر سوالی پیش اومد بپرسید. هر مطلب و مبحثی بود. حتی اگر لازم باشد هزار بار یک مبحث را معلم توضیح دهد این کار را خواهد کرد. زیرا وظیفه ی یک معلم آموزش این مبحث به شماست و مطمئنا هر معلم خوبی خوشحال خواهد شد تا شما را در یادگیری کاملاتان کمک کند

به هیچ وجه تا یک مبحث را به خوب یمتوجه نشده اید آن مبحث را تمام نکنید و تمام سوالاتتتان را مطرح کنید تا هیچ جای شکی نمونه

تست هایی که معلم میده رو با توجه به تدریس و جزوه ی معلم سعی کنید خودتون حل کنید و نگید که معلم بیا باهم حل کنیم!  یا اون حل کنه شما نگاه کنی

بعد از کلاس خصوصی: حتما حامل اولین زمان مطالعه ای که برایتان برنامه ریزی شده است را بعد از استراحت به مرور مطالبی که یاد گرفته اید اختصاص بدید تا نپره مطالب. و یکسری تست هم بزنید از اون موضوع

روز بعدش هم باید بخونیدش

تعداد جلسات: به هیچوجه صبح تا شب کلاس خضضی برندارید

مخصوصا اگر روز مدرسه است. اونروز نهایتا دوتا-

ساعت کلاس های خصوصی معمولا به شکل دو جلسه است یعنی دو جلسه ی یک ساعت و نیمه. حول و حوش سه ۲ونیم الی سه ساعت هر جلسه معمول کلاس خصوصی خواهد بود. جلساتی که تایم زمانی پایین تری دارند و استاد باید در تایم فشرده مبحث را آموزش دهد به طبع قیمتش بالا تر میرود

روز هایی که مدرسه ندارید میتونید تا ۴ جلسه در روز هم انتخاب کنید اگر در شرایط حساس وو مهمی هستید. یعنی دو جلسه صبح و دو جلسه بعد از ظهر

مشاور میتواند برنامه زمان بندی کلاس خصوصی هارو به بهترنی نحو بچینه

تایم مرور و برنامه ریزی درست نو تست زنی
و فاصله ی زمانی معقول باشه

فصل های کلاس خصوصی: ۱ مهرماه – برای کل داستان کنکور/ زمان عید برای مرور درس هایی که خوندیم/۱.۵ الی ۲ ماه قبل کنکور برای جمع بندی مباحث-نکته و تست و مرور و  آزمون / رفع اشکال هم هروقت تعداد اشکالامون به تعداد مشخص رسید

برای چه درس هایی کلاس خصوصی بگیریم؟ اولیت اولویت درس هایی که خودمون توش مشکل داریم؛ حس میکنیم خوب یاد نگرفتیم. از پایه بهمون یاد بدن
حتی اگه لازم شد مباحث پایه رو بهمون درس بدن

بطور مثال در درس شیمی نمیشه یک هو شیمی یازدهم رو درس داد چون یکسری پیش نیاز هاش تو شیمی دهمه. یعنی استاد اول باید بیاد مقدمات استوکیومتری رو در سال دهم درس بده بعد بازده درصدی و درصد خلوص رو درس بده و براتون تکمیل کنه/ برای همین یک معلم خصوصی باید طرح درسی خوبی داشته باشه

درس های اختصاصی کنکور جزو الزامات محسوب میشه فیزیک شیمی ریاضی زیست هندسه
اگه برای درس های عمومی بخواین کلاس بگیرین  و پیش دستی کرده باشید و مباحث مفهومی و مباحثی که تکنیک دارن مثل قواعد فارسی و انگلیسی و عربی و تکنیک های ترجمه
اما اگه بعد از عید بذاریم هم اینا هیچ مشکلی پیش نمیاد.

البته تعیین این روند به دلیل حیاتی بودن این مقطع در زندگی تحصیلی باید و باید تحت نظر یک مشاور صورت بگیره تا استراتژی مناسب با توجه به سطح درسی  خود شما براتون تعیین شه. نکه چون دوستتون داره فلان طور درس میخونه شما هم اونطوری درس بخونین!

شما هیچوقت دارویی که دکتر برای خداهرتون نوشته رو خودتون مصرف نمیکنید!

در این بخش از مزایای کلاسهای تدریس خصوصی برای موفقیت در تحصیل، گرفتن نمرات خوب و نمره های برتر، موفق شدن در امتحانات نهایی و کنکور، ارتقای معدل و …  باهاتون صحبت میکنیم:

مزایای کلاس های خصوصی

۱- تلف نشدن وقت دانشجو و دانش آموز برای رفت و آمد کلاس:  این مورد خصوصا در ایام امتحانات بسیار مهم است. چون جلسات تدریس خصوصی معمولا در منزل برگزار می گردد، بنابراین وقت دانش آموز و دانشجو در مسیر رفت و برگشت کلاس تلف نمی شود. خصوصا در ایام امتحانات که حتی یک ساعت هم مهم است، استفاده از جلسات تدریس خصوصی بسیار مفید است. البته همانطور که در مقالات قبلی گفته شده، جلسات تدریس خصوصی بهتر است از اول ترم شروع شده و فقط به ایام امتحانات موکول نگردد.

۲- امکان پرسیدن سوال و پرسش با هر تعدادی:  در کلاسهای گروهی معمولا امکان پرسیدن تعداد زیادی سوال وجود ندارد. خیلی از اوقات به خاطر جوی که بر کلاس حاکم است دانش آموزان و دانشجویان ترجیح می دهند که اصلا سوال نپرسند. ولی در جلسات تدریس خصوصی به هر تعدادی می توان سوال پرسید و از طرفی جو حاکم بر کلاس تدریس بسیار راحتتر بوده و بنابراین دانش اموزان و دانشجویان در پرسیدن سوال مشکلی نخواهند داشت. در کلاسهای گروهی ممکن است دانش آموزی فکر کند که شاید سوالش خنده دار باشد و سوال خودش را هیچ وقت نپرسد و اشکالات درسی تا آخر باقی بماند.

کلاس خصوصی درس

۳- داشتن زمان بیشتر برای حل تمرین و رفع اشکال: در جلسات تدریس خصوصی تمرین، مسئله و مثالهای بیشتری می توان حل کرد. تعداد جلسات تدریسی که برای هر درس می توان برگزار کرد دلخواه بوده و بنابراین اگر برای بحث خاصی لازم است تمرینات بیشتری حل شود می توان یکی دو جلسه بیشتر در نظر گرفت و مسائل بیشتری حل کرد. این امکان در جلسات تدریس مدرسه و دانشگاه وجود ندارد. در این کلاسهای گروهی معمولا از هر بحثی یک یا دو سوال بیشتر حل نمی شود. البته کلاسهای گروهی مدرسه و دانشگاه مفید بوده و شرکت در این کلاسها لازم است. ولی به هر حال در جلسات تدریس خصوصی به دلیل زمان بیشتری که وجود دارد می توان تمرینات بیشتری حل کرد.

۴-تمرکز بیشتر در کلاس درس: در کلاسهای تدریس خصوصی و نیمه خصوصی چون تعداد نفرات شرکت کننده در کلاس درس کم است سکوت بیشتری حکم فرما بوده و عوامل کمتری برای پرت شدن حواس و نداشتن تمرکز وجود دارد. در کلاسهای گروهی تدریس دروس مختلف چون معمولا تعداد دانش آموزان و دانشجویان بین ۳۰ تا ۴۰ و در بعضی از اوقات ۵۰ نفر است و در ضمن تعدادی از دانشجویان واقعا برای یادگیری درس نیامده اند، تمرکز کمتر بوده و جو کلاس خیلی برای یادگیری درس مناسب نخواهد بود. ر کلاسهای تدریس گروهی اگر مدرس نتواند کلاس را کنترل کند واقعا در چنین کلاسی یادگیری درس سخت است. البته همانطور که گفته شده، گفتن این مطلب به مفهوم غیر مفید بودن جلسات تدریس گروهی نیست ولی به هر حال در جلسات تدریس خصوصی تمرکز بیشتر و آرامش بالاتری بر کلاس درس حاکم است.

۵-برگزاری جلسات تدریس در زمان دلخواه و مطلوب: در بسیاری از اوقات کلاسهای مدرسه و دانشگاه ساعت ۷:۳۰ یا ۸ صبح برگزار می شود و شما هم ساعت ۳ شب خوابیده اید … تصور کنید که در این حالت شرکت در کلاس تدریس مدرسه و دانشگاه چه بازدهی ای می تواند داشته باشد. ولی کلاسهای تدریس خصوصی را در هر زمانی که بخواهید می توانید برگزار کنید. ۱۰ صبح، ۵ بعد از ظهر و یا هر ساعت دلخواه دیگری. این انتخاب دلخواه ساعت برگزاری کلاس واقعا مزیت بزرگی است. چون به هر حال هر فردی در زمانی از روز بازدهی بیشتری برای یادگیری دارد. بعضی ها دوست دارند صبح درس بخوانند و افراد دیگری حوال غروب کارایی بیشتری دارند. جلسات تدریس خصوصی را می توان کوتاه یا بلند برگزار کرد. می توان جلسه تدریس را ۱ ساعت و نیمه، ۳ ساعته و یا با هر مدت زمانی که لازم است برگزار نموده و درس را کامل پوشش داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

>

مبین آریانی

  • 0 ثانیه
  • 0 دقیقه